Co zrobić gdy zatankujemy złe paliwo? Zasady tankowania auta z wypożyczalni Just Cars Club. Zwrot auta- pełny czy pusty bak?

Wynajem samochodu to jedna z wygodniejszych opcji dla osób, którym zależy na szybkim, a jednocześnie bezkompromisowym przemieszczaniu się. Podróż w aucie z  wypożyczalni Just Cars Club to czysta przyjemność, gdyż możemy ją realizować w najlepszych modelach i najciekawszych konfiguracjach. Przed zdecydowaniem się na wynajem auta, należy jednak szczegółowo zapoznać się z wytycznymi dostarczonymi przez wypożyczalnię. Bardzo cenne dla użytkowników samochodów okazują się m.in. zasady tankowania auta z wypożyczalni. Sprawdźmy, o czym w należy pamiętać przed udaniem się na stację benzynową.

zasady tankowania auta, jakie paliwo do auta z wypożyczalni, r

            Nasza wypożyczalnia specjalizuje się w autach sportowych i luksusowych. Użytkownicy tego typu aut doskonale wiedzą, jak ważna w ich wypadku jest dbałość o aspekty techniczne i przestrzeganie ustalonych zasad. Niedostosowanie tankowanego paliwa do wymogów samochodu może wiązać się z poważnymi uszkodzeniami. Benzyna czy olej napędowy słabej jakości zaburzają pracę silnika. Sprawiają, że pracuje on głośniej, nierówno i mniej wydajnie i nie uzyskując deklarowanych przez producenta osiągów. Tankowanie złego paliwa przyczynia się do uszkodzenia takich elementów jak: świece, sonda lambda, katalizatory, wtryskiwacze czy pompa wysokiego ciśnienia, a nawet silnik. Dlatego tak ważne są zasady tankowania wynajętego pojazdu.  

      Aby ułatwić naszym klientom wybór odpowiedniego rodzaju paliwa, do każdego wynajmowanego pojazdu dołączamy KARTĘ INFORMACYJNĄ. Znajdują się na niej wszystkie najważniejsze zasady tankowania auta, m.in. rodzaj paliwa, które powinno być tankowane. Na karcie umieściliśmy też informacje odnośnie polecanych stacji benzynowych.

Zatankowałem złe paliwo, co zrobić?

            Zdajemy sobie sprawę, że pomyłki w kwestii niedopasowania rodzaju paliwa do modelu, mogą się zdarzyć. Dlatego tak ważne jest zapoznanie się z zapisami Karty Informacyjnej. Jednocześnie warto wiedzieć jak zachować się w takiej sytuacji, aby zaistniałe zdarzenie nie uszczupliło znacznie naszego portfela.

             Przede wszystkim konieczny jest kontakt z wypożyczalnią i opiekunem klienta – którego wizytówkę znajdziemy w teczce z umową lub na stronie internetowej www.justcarsclub.pl. Absolutnie nie powinno się uruchamiać silnika, ponieważ może to doprowadzić do jeszcze rozleglejszych usterek. Cierpliwie zaczekajmy na dezycję pracownika Just Cars Club, ponieważ konieczne może być wezwanie pomocy drogowej, która odholuje pojazd do wskazanego serwisu. Koszty lawety oraz naprawy ewentualnych uszkodzeń w tym przypadku są po stronie klienta – zgodnie z zapisami „Zestawienie kar umownych i opłat dodatkowych JCC” stanowiących załącznik do umowy najmu. Jeśli wymagana będzie dłuższa wizyta w serwisie, która wypłynie na przestój samochodu to klient zostanie obciażony opłata wynikająca z ilości dni x stawka dobowa wynajmu auta.

Zwrot auta, a tankowanie. Pełny czy pusty bak?

               Kolejnym ważnym elementem, na który należy zwrócić uwagę to kwestie związane z uzupełnieniem baku przed zwróceniem pojazdu do wypożyczalni. W „Umowie najmu” pod par. II, ust. 5 oraz 6. znajdujemy zapisy mówiące o tym, że samochód powinien wrócić do nas z pełnym zbiornikiem. W przypadku stwierdzenia mniejszej wartości tj. poniżej 75% pojemności baku, naliczana zostanie kara w kwocie 500 zł oraz kwota wynikająca z jego uzupełnienia do pełna. Co za tym idzie, zwrot auta powinien być z pełnym bakiem.

               Dla komfortu naszych klientów rozpoczynających użytkowanie auta z naszej floty zawsze  przeprowadzamy krótkie szkolenie z najistotniejszych elementów. Instruktarz obejmuje również zasady tankowania, rodzaj dedykowanego paliwa, a także wskazanie strony po której mamy wlew oraz sposób jego otworzenia.

                  Zachęcamy do zapoznania się z dostępnymi modelami pojazdów w zakładce – NASZA FLOTA. Rezerwacji można dokonać min. zdalnie poprzez wygodny panel umieszczony na stronie.